CHP Esenyurt İlçe Örgütü’nün belediye başkan ve meclis üyesi aday adayları için düzenlediği tanıtım toplantısında konuşan Esenyurt Belediye Başkan Aday Adayı Mimar Atakan Çiftçi, CHP bayrağını bu dönem Esenyurt Belediyesi’ne dikeceklerini söyledi.

Aday adayları arasındaki birlikteliğe ve bütünlüğe dikkat çeken Çiftçi, AK Parti’ye mesaj yolladı, “Cumhuriyet Halk Partisi birlik ve beraberlik içinde o belediyeyi almaya geliyor” ifadelerini kullandı.

Hayır bileşenlerinin 16 Nisan Referandumu’nda Esenyurt’ta % 52.5 oy aldığını hatırlatan Çiftçi, bunu bir kez daha tekrarlayacaklarını söyledi. Çiftçi, şöyle konuştu:

“Esenyurtumuz 1 milyona yaklaşan nüfusuyla İstanbul’un en büyük ilçesidir. Bütçesiyle de sadece İstanbul’un değil Türkiye’nin de en büyük bütçesini kullanan belediyedir. Ama gelin görün ki 15 yılda burayı yöneten AKP zihniyeti, ne o bütçeyi doğru kullanmayı başardı ne de yaşayan insanların mutluluğunu ve refahını sağlayabildi. Hatırlayın; Esenyurt son dönemde nasıl anılıyor? “Konut mezarlığı”, “Konut mağdurlarının olduğu ilçe”, “Uyuşturucu kullananların çoğaldığı ilçe”, “Çevre ve hava kirliliğinin fazla olduğu ilçe”, “Bir ucundan bir ucuna trafik karmaşası yüzünden 2 saate gidilen ilçe!”

“SÖZ VERİYORUM”

Niye aday oldum biliyor musunuz? 20 yıllık mimarım, daha önce Gürbüz Çapan döneminde Esenyurt Belediyesi’nde İmar’da ve Fen İşleri’nde çalıştım. Tabir yerindeyse bu kötü imajı değiştirecek bilgi ve birikime sahibim. O yüzden aday oldum. Ama hiç kimsenin elinde sihirli değnek yok, sevgili arkadaşlar tek başına kimse bir şey yapamaz. Hep beraber, el ele, birlikte omuz omuza verdiğimiz zaman Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını Esenyurt’un üzerine dikeceğimizi biliyorum, buradan da söz veriyorum sizlere.

“REFERANDUM’DA % 52.5 ÇIKARTTIK, TEKRAR YAPACAĞIZ”

Referandum öncesinde yaptık; hepinizin emeği çok, bütün bileşenlerle yüzde 52.5 çıkarttık burada, Esenyurt’a da Türkiye’ye de gösterdik. Tekrar yapacağız, bütün bileşenlerle parti ayrımı yapmadan bunu bir kez daha yapacağız. Tüm aday adayı arkadaşlarımızla İstanbul’un 39 ilçesinde görülmeyen bir beraberliği ve birlikteliği sergiliyoruz; El ele, kol kola ve omuz omuza. Bu en başta AK Parti’ye mesajdır; “Cumhuriyet Halk Partisi birlik ve beraberlik içinde o belediyeyi almaya geliyor” diyoruz!