CHP Esenyurt Belediye Başkan Aday Adayı Hakan Ataklı, Esenyurt için hazırladıkları projelerini paylaşmaya devam ediyor. Önceki gün “Altıok” projesini açıklayan Ataklı, projeleri arasında yer alan Halk Meclislerine ilişkin bilgiler verdi. İşbaşına gelmeleri halinde her mahallede Halk Meclisi kuracaklarını belirten Ataklı, bu meclisler aracılığıyla halkın yönetime doğrudan ortak olacağını söyledi.

Kurulacak meclislerde ilçedeki tüm siyasi partilerin temsilcilerinin de yer alacağına dikkat çeken Ataklı, ilçeyi tüm renkleriyle beraber yöneteceklerini söyledi. ”BELEDİYEDE DEVRİM HALK MECLİSLERİ ELİYLE YÖNETİM”  sloganını kullanan Ataklı şöyle konuştu:

“Mahallelerimizde, oluşturacağımız Mahalle meclisleri ile, ilçemizde yapılacak iş ve hizmetlerin neler olacağına mahalle meclislerini karar alma mekanizmasına katarak, halkımızın karar alma sürecine ve yönetime katılmasını sağlayacağız. Mahalle meclislerine, her siyasi partimizin temsilcileri, mahalle temsilcisi, mahalle muhtarları ve azaları ile ilgili mahallemizde bulunan derneklerimizin başkanları doğal üye olarak alınacaklardır. Kısacası, Esenyurt Belediyemizi, sadece belediye meclis üyelerimiz ile birlikte değil, Esenyurt halkı ile ”BERABER YÖNETECEĞİZ”. Bu nedenle ”BELEDİYEDE DEVRİM HALK MECLİSLERİ ELİYLE YÖNETİM” diyoruz.”