Beş yıldır CHP Esenyurt İlçe Örgütü’nün Cumhuriyet Mahallesi Başkanı olarak görev yapan Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu Gökay Onuş, Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı oldu. Onuş, çok sayıda mahalle başkanının da katıldığı bir törenle başvuru dosyasını CHP İlçe Başkanı Ali Gökmen’e teslim etti.

Bugün akşam saatlerinde İlçe Örgütü’ne gelen CHP’nin genç mahalle başkanlarından Yüksek İnşaat Mühendisi Gökay Onuş, belediye meclis üyeliği aday adaylığı için başvurdu. CHP İlçe Başkanı Ali Gökmen ve ilçe yöneticilerinin de katıldığı kısa bir törenle başvurusunu gerçekleştiren Onuş’u, CHP’nin diğer mahalle başkanları da yalnız bırakmadı. Piri Reis Mahalle Başkanı Tuncay Özay, Mevlana Mahalle Başkanı Kaan Akın, Yeşilkent Mahalle Başkanı Erol Topuz, Balıkyolu Mahalle Başkanı Bektaş Kartal, Barbaros Mahalle Başkanı Ceyda Yay, Güzelyurt Mahalle Başkanı Bişar Benzer, Atatürk Mahalle Başkanı Bülent Karadere, Ardıçlı Mahalle Komitesi’nden Erhan Yasav, Saadetdere Mahalle yönetiminden Nihat Gökdeniz ve Cumhuriyet Mahalle Başkanlığı Yönetimi Gökay Onuş’u yalnız bırakmayan isimler oldu.

“BU BİR REKABET DEĞİL CHP’Yİ BİRLİKTE İKTİDARA TAŞIMA MÜCADELESİDİR”

Yapılan törende kısa bir konuşma yapan CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, Gökay Onuş’a başarı diledi. “Sahada emek vermiş cefakar ve vefakar çok sayıda arkadaşımız meclis üyeliği için başvuruda bulundu, hepsine başarılar diliyorum” diyen Gökmen, “Bütün aday adayları bizim arkadaşımız. Bu kendi aralarında bir rekabet değil Cumhuriyet Halk Partisi’ni Esenyurt’ta iktidara birlikte taşıma mücadelesidir. Ben bu anlamda Gökay kardeşimize başarılar diliyorum. Umuyorum ki 31 Mart akşamı hep beraber Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

“BİZLER BU PARTİNİN BİRER ASKERİ VE NEFERİYİZ”

Daha sonra söz alan Gökay Onuş ise beş yıldır mahalle başkanı olarak görev yaptığına dikkat çekerek, partinin başarısı için çalışmaya devam edeceğini söyledi. Kendisini yalnız bırakmayan partili arkadaşlarına teşekkür eden Onuş, şöyle konuştu:

Beş yıldır aranızdayım, mahalle başkanlığı yapmaktayım ve aktif olarak çalışıyorum. Delege oldum, Esenyurt’un her mahallesinde her noktasında elimden geldiğince mücadele etmeye çalıştım, bundan sonra da partimi temsil etmeye yine devam edeceğim. Bugün mahalle başkanlarımızı tek tek aradım sağ olsunlar destek verdiler, kendi mahallemdeki büyüklerimi de aradım sağ olsun onlar da beni yalnız bırakmadılar. Bu beş sene içerisinde bize siyaset yapma fırsatı sunan başta başkanımız olmak üzere tüm ilçe yöneticilerine, bütün mahalle başkanlarıma, bütün yoldaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Evet aday adayıyım ama aday hepimiziz, bizler bu partinin birer askeri ve neferiyiz. Adayımız kim olursa olsun sonuna kadar da çalışmaya devam edeceğiz. Biz kişilerin değil partinin askerleriyiz. Bir teşekkür daha etmek istiyorum; Yeter Aslantepe’ye. Sağ olsun o da bizim 2. Bölge sorumlumuz olarak yalnız bırakmadı, hepinize çok teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olsun inşallah.”

GÖKAY ONUŞ Kimdir?

1981 İstanbul doğumlu olan Onuş, evli ve bir kız babasıdır. Türkiye’nin alanında sayılı üniversitelerinden Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitiren Onuş, kendisine ait mimarlık şirketinde çalışmaktadır.

5 yıldır Esenyurt Cumhuriyet Mahallesi Mahalle Başkanlığı’nı yürüten Onuş aynı zamanda ilçe Delegesi’dir.