CHP kulislerinde adı Esenyurt Belediye Başkan Adaylığı için geçen CHP Büyükşehir Belediyesi Grup Sözcüsü Tonguç Çoban, dün CHP Esenyurt Belediye Başkan Aday Adayı Taner Uluğ’un kayınpederi İsrafil Işık’ın Esenyurt’ta düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Resmi bir başvurusu olmamasına karşın kulislerde adı Esenyurt belediye Başkan Adaylığı için geçen Çoban’ın, cenaze törenine katılması dikkatleri bir kez daha onun üzerine çekti.

Sosyal medya hesabını çok sık kullanmadığı görülen Çoban, bugün de kendisine ait Facebook sayfasında art arda iki paylaşım yaptı. Bir çiçek eşliğinde “Mart’ın sonu bahar” yazısını paylaşan Çoban daha sonra da, “Yeni bir hayat için…” notunu paylaştı sayfasından.

Son altı aydır Esenyurt Dersimliler Derneği’nde her hafta düzenlenen eğitim toplantılarına konuşmacı olarak katılmasına karşın fotoğraf karelerine pek yakalanmayan Çoban’ın, dün cenaze töreninde göz önüne çıkması ve sosyal medya hesabından yerel seçime ilişkin paylaşımlar yapması, belediye başkan adaylığını istediği yönündeki söylentileri doğrulayan gelişmeler olarak öne çıktı.