CHP’den Esenyurt Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı olan genç ve başarılı işadamı Harun Şerefoğlu, dikkat çeken sorularla Esenyurtulara seslendi. İlçede yaşanan olumsuzlukları tüm Esenyurt halkının birlikte göğüslediğine vurgu yapan Şerefoğlu, bir dizi soru yönelttiği ilçe halkına “Sesimize se ver Esenyurt!” sözleriyle seslendi.

Kendisine ait sosyal medya hesabından bir dizi soru yayınlayan Şerefoğlu, şu ifadelere yer verdi:

“Herzaman dediğimiz gibi Esenyurt bizim evimiz. Burada doğmuş, büyümüş ve bu kentin evladı olarak Meclis üyesi Aday adayı olduğum günden itibaren, kentin tüm sorunlarını paylaştım, paylaşmaya da devam edeceğim. Korkacak, kaybedecek hiçbir çekincemiz yok, sevdamız Esenyurt, hedef halkın iktidarı. Bu işin sağı solu yok değerli Esenyurtlular, yaşanan sıkıntıları hep birlikte göğüslüyoruz. Mücadelemize, Esenyurt hak ettiği değere kavuşana kadar el ele kol kola devam edeceğiz. Ekteki dosyayı okumanızı rica ederim. SESİMİZE SES VER ESENYURT.

Esenyurtlu hemşehrim “SESİMİZE SES VER” kendinize bir sorun;

 1. Rant uğruna bu kente dışarıdan gelenlere verilen Milyondolarlara ses çıkarmayacak mıyız? Kendi eviniz 3,4 katlı iken hemen dibinizdeki sitelerin 40 katlı olmasına ses çıkarmayacak mıyız?
 2. Yeşil alanların, gökdelenlere ayrılmasına ve şehrin nefes alınacak alanlarının yok edilmesine ses çıkarmayacak mıyız?
 3. Okulların yetersiz olmasına çocukların 60,70 kişilik sınıflarda alamadığı eğitim hakkına ses çıkarmayacak mıyız?
 4. Belli şirketleri zengin etmek için Esenyurdun trafiğini alt üst eden ve sırf AVM iş yapsın diye önüne meydan yapan zihniyete, evine gitmene engel olan, 100 m’lik yere 3 km dolaşarak gitmene sebep olan zihniyete çıkarmayacak mısın?
 5. Mahallelerin giriş kapılarının kapatılmasına, kendi ortak oldukları AVM lerin önünden geçirmek için anayoldan giriş verilmemesine ses çıkarmayacak mısın?
 6. Sokaklarda karanlık çökünce eşinin, kızının rahat dolaşamamasına ses çıkarmayacak mısın? Uyuşturucuya bulaşmış evladının ve yakınının durumuna ses çıkarmayacak mısın?
 7. Kamu alanlarının yetersizliğinden günlerce sıra beklediğin, Nufus, Kaymakamlık ve Belediye işlemlerinin yetersiz olmasına ses çıkarmayacak mısın?
 8. Sanayi şehri olan Esenyurtta iş bulamayıp kent dışında çalışmaya ses çıkarmayacak mısın?
 9. Esenyurdun Mülteci kenti olmasına ve ikinci sınıf vatandaş olmaya ses çıkarmayacak mısın?
 10. Küçük ve Orta işletmelerin, çektiği zorlukların, yabancılara verilen vergi kolaylıklarının kendi vatandaşımıza verilmemesine ses çıkarmayacak mıyız?
 11. Esenyurdun ucuz konut kenti yapılmasına 300 bin kişi için planlanan kentimizde, yaşanan çarpık kentleşme sonucu oluşan kargaşaya ses çıkarmayacak mıyız?
 12. Rant uğruna para uğruna kendi yandaşlarını zengin etmek için kentimizin adını lekeleyen,insanları dolandıran Müteahhitlere ve konut mağdurlarının durumuna ses çıkarmayacak mıyız?
 13. Kentimizin, terörle anılmasına, Uyuşturucu ve Fuhuş bataklığına düşenlerin sorunlarına çare bulmadan, Esenyurt’u mesken tutmalarına ses çıkarmayacak mıyız?
 14. Milyar tl olan belediye bütçesinin büyüklüğüne rağmen Türkiye’nin en borçlu belediyelerinden biri olmamıza ses çıkarmayacak mısın?
 15. İstanbulun ortasında hala metroya ve modern ulaşım sistemlerine sahip olmayan kentimizde,ulaşım sorunlarına ses çıkarmayacak mısın?
 16. Eski adı Eşkinoz olan, ferah ve çok esmesinden dolayı Esenyurt adını alan bu kentte, evinden güneşi görememeye, sabahları sis bulutları ile uyanıp nefes alamamaya ses çıkarmayacak mısın?
 17. Sokaklarının daraltılarak otoparklara çevrilmesine, arabanı park edecek yer bulamadığın için, her gün yaşadığın strese, komşunla yaşadığın park kavgalarına ses çıkarmayacak mısın?
 18. Ailen ile özgürce gezebileceğin, sosyal donatı ve yeşil alanların yetersizliğine, çocuğunun oyun oynayacağı parkların ve alanların olmayaşına, kısıtlı imkanlarla olanlardan da gerek mülteci,gerekse yabancılaşan kent nüfusundan dolayı kullanamamaya ses çıkarmayacak mısın?

SESİMİZE SES VER ESENYURT, BU KENT BİZİM,YİNE EL ELE VE OMUZ OMUZA BİZ KURTARACAĞIZ.ESENYURTU TÜM BİLEŞENLERİ İLE EL ELE KOL KOLA HEPBİRLİKTE YÖNETECEĞİZ.