CHP Esenyurt Belediye Başkanı Aday Adayı Tuncer Marangoz, CHP’nin aktif-pasif 10 bini aşkın üyesine mektup göndererek, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu…

‘Usta Başkan’ sloganıyla çalışmalarını sürdüren CHP Esenyurt Belediye Başkanı Aday Adayı Tuncer Marangoz, Esenyurt’ta CHP’nin aktif ve pasif 10 bini aşkın üyesine gönderdiği mektupta, “Esenyurt’ta birçok evde çocuklarımız yatağa aç girmektedir. Aç insanlar çöp kutularındaki atıklardan karnını doyurmaktadır.  Bu gidişe son vermek bizlerin elindedir. Çözüm çok basit. Sadece birlik olacağız, tek yürek olacağız” dedi.

CHP üyelerinin adreslerine tek tek ulaştırılan ve “Esenyurt Belediye Başkanı Aday Adayı Tuncer Marangoz’un Size Özel Mektubudur” başlıklı mektupta, “Siyasette,sizden yetkiyi alıp sorumluluğu almayanı değil; başarıyı yakalamış, öncü olmanın sorumluluğunu taşıyan ve tecrübeli, güvenilir, belediyeciliğin ne olduğunu bilen bir belediye başkanı tarafından temsil edilmeyi hak ediyoruz” denildi.

CHP’nin 31 Mart 2019 günü yapılacak yerel seçimlerde belediye başkan adaylarını belirlemek için çok yönlü bir çalışma yürüttüğünü anımsatan Tuncer Marangoz, şu görüşleri dile getirdi:

“Bu çalışmalar arasında en değerlisi, hiç kuşkusuz siz değerli partili kardeşlerimizin görüşleridir.  AKP’ye karşı başlattığımız iktidar yürüyüşünde, sizin tercih edeceğiniz adayla yerel seçimi Esenyurt’ta zafere dönüştüreceğiz. Ailesi, akrabaları ve yakınlarıyla yıllardan beri Esenyurt’ta yaşayan bir kardeşiniz olarak bugüne kadar en zor koşullarda sevinçlerimizi ve üzüntülerimizi paylaştık; acılarımızı azaltmaya, mutluluğumuzu çoğaltmaya çalıştık. Ancak, AKP yönetimi hem Türkiye’de hem de Esenyurt’ta bizim huzur içinde yaşama hakkımızı elimizden almıştır.”

“DAHA İYİ BİR ESENYURT’TA YAŞAMAK BİZİM HAKKIMIZ”

Bugün Esenyurt AKP’nin elinde yoksulluğun, işsizliğin, rantın, talanın, fuhşun, uyuşturucunun, kadına ve çocuğa şiddetin, çevre katliamının, göçün, dinci terör örgütlerinin ve tüm yasadışı işlerin merkezi olduğuna dikkat çeken Esenyurt Belediye Başkanı Aday Adayı Tuncer Marangoz, mektubunda şunları yazdı:

“Birçok evde çocuklarımız yatağa aç girmektedir. Aç insanlar çöp kutularındaki atıklardan karnını doyurmaktadır. Bu gidişe son vermek bizlerin elindedir…

Çözüm çok basit. Sadece birlik olacağız, tek yürek olacağız.

31 Mart’ta Esenyurt’ta yaşayan herkesi sandıkta CHP’de birleşmeye çağıracağız.

Ben, sen, o… Sorumluluk tek tek hepimize düşmektedir.

Bu çağrı hepimize! Çünkü biz bunları hak etmiyoruz…”

“DOĞRU ADAYLA TEMSİL EDİLMEK ESENYURT’UN EN BÜYÜK HAKKI”

Mektubun devamında nasıl bir Esenyurt’ta yaşamak istediğine dair vizyonunu aktaran Tuncer Marangoz şu görüşleri şöyle sıraladı:

  • İnsanlık dışı bir hayatı yaşamayı değil; 21. Yüzyıl dünyasının saygın bir ilçesinin saygın bir vatandaşı olmayı hak ediyoruz.
  • Esenyurt’ta çile çekmeyi değil;  huzur ve güven içinde yaşamayı hak ediyoruz.
  • Yoksulluğu, işsizliği, borç içinde yaşamayı değil; emeğinin karşılığını alacak bir işte çalışmayı hak ediyoruz.
  • Kentsel dönüşüm adı altında ranta kurban edilmeyi değil; semtinde kararlarına katıldığımız yerinde bir dönüşümü hak ediyoruz.
  • Çevresi uyuşturucu çeteleri tarafından sarılmış bir yaşamı değil; gençliğin enerjisiyle dolu güzel bir yaşamı hak ediyoruz.
  • Taciz edilen, şiddet gören değil; kadın olmanın onurunu, güzelliğini yaşamayı hak ediyoruz.

 

“MİLLET İTTİFAKINI SOKAK İTTİFAKINA ÇEVİRECEĞİZ” 

  • İnancının yok sayıldığı, kültürünün bastırıldığı bir düzeni değil; inanç ve kültürünü özgürce yaşayacağımız bir Esenyurt’u hak ediyoruz.
  • Siyasette, sizden yetkiyi alıp sorumluluğu almayanı değil; başarıyı yakalamış, öncü olmanın sorumluluğunu taşıyan ve tecrübeli, güvenilir, belediyeciliğin ne olduğunu bilen bir belediye başkanı tarafından temsil edilmeyi hak ediyoruz.
  • Sesimizi daha gür duyurmayı, doğru temsil edilmeyi her zamankinden daha çok hak ediyoruz…

Haydi, Millet İttifakı’nı, önce Sokak İttifakı’na sonra da Sandık İttifakı’na dönüştürelim…

‘Yerinde duran, geriye gidiyor demektir. İleri, daima ileri!’  Mustafa Kemal Atatürk”