Esenyurt’un önde gelen kurumlarından Erenler Eğitim ve Kültür Vakfı’nın 13 Ocak Pazar günü gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurulu’nda vakıf başkanlığına Yavuz Selçuk seçildi.

Akşemsettin Mahallesi’ndeki vakıf merkezinde gerçekleşen genel kurulda Divan Kurulu Üyeliklerini Adil Orbay, Mehmet Taşabak ve Gürsel Yılmaz üstlendi.

İki listenin yarıştığı genel kurulda Yavuz Selçuk 53 oy, rakibi Cengiz Altınarık 45 oy aldı, 3 oy ise geçersiz sayıldı.

“HEM ÜLKEDEKİ HEM DE ÇEVREMİZDEKİ PROBLEMLERE DUYARLI OLACAĞIZ”

Listesinde daha önce yönetimlerde görev almayan yeniz yüzlere yer veren Vakfın yeni Başkanı Yavuz Selçuk, genel kurulun ardından ilk açıklamasını Yerel Gaste’ye yaptı.

Erenler Eğitim ve Kültür Vakfı’nın bugüne kadar olduğu gibi çalışmalarını aynı şekilde sürdüreceğini belirten Selçuk, yeni dönemde bunları büyüterek yollarına devam edeceklerini söyledi. Kurumun hem ülkedeki hem de çevresindeki problemlere daha sosyal bir akış açısı ile yaklaşacağını belirten Selçuk, “Vakfımızın tüm kesimlere aynı mesafede olması, kendisine saygı duyan ve sahiplenen insanlara kucak açması gerekiyor. Yeni dönemde bunlara daha çok önem vereceğiz. Daha önce denediğim ama gerçekleşemeyen eğitim projesi de önceliklerimizin arasında olacak. Ayrıca yaş ortalaması 60’ın üzerinde olan vakıf mütevelli heyetinin gençlere kucak açmasını sağlamak istiyorum” şeklinde konuştu.

LİSTEDE KİMLER VAR?

Yavuz Selçuk’un başkanlığında şekillenen Vakıf Yönetim Kurulu’ndaki diğer isimler şöyle:  Engin Başer Çelik, Yelda Geygel, Turan Doğan, Yılmaz Hakan, Hamdi Demirbilek ve Dursun Kasnakçı.