Dernek yönetiminin tamamının gençlerden oluştuğu Serinçayır Kültür Derneği, örnek işlere imza atmaya devam ediyor. Merkezi Esenyurt’ta bulunan dernek yönetimi, Ardahan’ın Göle ilçesine bağlı Serinçayır köyünde okuyan 25 öğrenciye kışlık bot, mont ve kırtasiye malzemeleri yolladı.

Küçük bir köy derneği olmalarına karşın yaptıkları faaliyetlerle, Esenyurt’un adları büyük puntolarla yazılan onlarca federasyon, il derneği ve ilçe derneğini gölgede bırakan Serinçayır Kültür Derneği’nin genç yönetimi, örnek işlere imza atmaya devam ediyor.

Geçen dönem dernek bünyesinde açılan kurslarda 7 branşta  45 öğrenciye ücretsiz eğitim desteği sunan Serinçayır Kültür Derneği, bu kez yüzünü Doğu’ya, kendi köylerine çevirdi. Dernek yönetimi, test kitapları, konu anlatımlı soru bankaları, kırtasiye malzemeleri, bir öğrencinin A’dan Z’ye varana kadar tüm ihtiyaçlarını içeren kolileri Serinçayır köyünde okuyan 25 çocuğa ulaştırdı.

Bu çalışmaların yanı sıra bir yılda dernek üyesi 20 genci işe yerleştiren dernek yönetimi,  31 öğrenciye burs verirken, dershaneye başlayan öğrencilerin ilk taksitlerinin ödemesini de üstleniyor.

Genç bir eğitimci olan Serhat Deli’nin başkanlığını yürüttüğü Serinçayır Kültür Derneği, kısa dönemde yapılan bu çalışmalarla gelir amaçlı gecelerin ve pikniklerin ötesine geçemeyen ilçedeki yüzlerce derneğe de örnek teşkil ediyor.

SERHAT DELİ’DEN KATKI SUNANLARA TEŞEKKÜR

Dernek Başkanı Serhat Deli, eğitim yardımına katkı sunan isimlere şöyle teşekkür etti: “Serinçayır genç yönetimi olarak Serinçayır ve Göle’deki kardeşlerimizi unutmadık. Giyim ve kırtasiye eksiklerini gidermeye çalıştık. Tüm test ve konu anlatım kitapları Serhat Gönültaş (Serhat Kitabevi), kırtasiye defter kalem ihtiyacı Esenkent Halil Akkanat Lisesi müdürümüz Gökmen Aşcı, giyim ve kuşam ihtiyaci Serinçayır Dernek Yönetimince karşılandı. Başkan yardımcılarımız Tolga Samancı , Selma Deli, Gökmen Aşcı hocalarıma, Arkadaşım Serhat Gönültaş’a özellikle teşekkür ederiz. Kargo sponsorluğunu üstlenen Karaca Ardahan firmasından Erhan Karakurt’a da ayrıca teşekkürlerimizi iletiyoruz.”