ESTOKDER’de Sadık Aksoy dönemi...

Esenyurt Tokatlılar Derneği (ESTOKDER) hafta sonunda olağan genel kurul toplantısı yaptı. Tek listeyle gidilen genel kurulda, başkanlık görevini Hüseyin Erginden devralan Sadık Aksoy, ESTOKDERin yeni başkanı oldu.

Eklenme Tarihi: 23.04.2012 18:37

ESTOKDER’in Doğan Araslı Bulvarı üzerindeki dernek merkezinde gerçekleştirilen kongreye, Tokat’a bağlı ilçe ve köy dernekleri temsilcilerinin yanı sıra İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Çelebi, Esenyurt Dersimliler Derneği Başkanı Hüseyin Kalanç, Esenyurtlular Derneği (ESDER) Başkanı Yaşar Gül, Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Büyükçekmece Şube Başkanı Server Gökmen, Çağdaş Sanayi İş Adamları Derneği Genel Başkanı Hasan Hüseyin Türkeş, İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Erol Çiçek ve ESTOKDER üyeleri katıldı.

21 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilen kongrenin divan başkanlığını Büyükçekmece Recep Güngör Lisesi Müdürü Yılmaz Yıldırım yaparken divan üyeliklerini de Duran Keleş ile Ali Gökmen üstlendi.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan kongre sonunda 15 kişilik yönetim kurulu listesi üyelerden güvenoyu alan Sadık Aksoy, İsmail Çelebi ve Hüseyin Ergin’in ardından ESTOKDER’in 3’üncü başkanı oldu.

Seçimin ardından bir teşekkür konuşması yapan Başkan Sadık Aksoy, Esenyurt’ta yoğun bir nüfus potansiyeline sahip olduklarına dikkat çekerek, “Tokatımızın sesini duyuracak sosyal etkinlikler ve aktiviteleri hızla hayata geçirip 30 bin hemşerimizin gururu olacağız” dedi.

TOKATLILAR DAHA DA GÜÇLENECEK

Kıraç Tokatlılar Derneği’nin kendini feshederek ESTOKDER bünyesine katıldığını hatırlatan Aksoy, “Daha güçlü bir Tokatlılar çatısı için aramıza katılan, omuz veren başkan ve yönetici arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Esenyurt Tokatlılar Derneği emin olun ki sizlerle çok büyüyecek ve güçlenecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Tokat vilayetimi, göz nurumu, ekmeğini aşını yediğimiz o canım diyarları unutmayacağımızı, unutturmayacağımızı, İstanbul ne kadar büyürse büyüsün kaybolmayacağımızı haykıracağız. Özünü bilen, örfüne, ananesine sahip çıkarak yaşayan evlatlarına Tokat’ı her daim yaşatan, yaşatmak için uğraşan bir dernekçilik anlayışıyla çalışacağız” diye konuştu.

Aksoy ilk iş olarak Esenyurt Cumhuriyet Meydanı’nda on binlerce kişinin katılacağı bir şölen organize edeceklerini de sözlerine ekledi.

YÖNETİM KURULU

Sadık Aksoy başkanlığında oluşan ESTOKDER’in yeni yönetim kurulunda şu isimler yer aldı: Deste Bilgin, Yusuf Doğan, Kamber Özcan, Sefer Dinç, Recep Durgun, Tarık Demirel, Aysel Dikici, Hüseyin Ergin, Erkan Çelik, Turan Deş, Ergün Oğuz, Ali Gökmen, İsmail Çelebi ve Mustafa Yücel.

DENETİM KURULU

Server Gökmen, Hüseyin Çetin, Abdülmüttlip Gezgin

 

Eklenme Tarihi
Tarih: 23.04.2012 18:37
Okunma Sayısı
Yapılan Yorum Sayısı
Yorum: 2
Siz de yorum ekleyebilirsiniz
Siz de yorum ekleyin

futbol turnuvası

Ekleyen:ayhan emrah
Ip Adresi:78.181.57.248
Yorum Tarihi:04.02.2013 21:18
esenyurtta tum tokat ılce koylerının derneklerı toplanıp futbool turnuvası duzenlense daha ıyı bır sey olur ve daha ıyı kaynasmalar ortaya cıkabılır derım ben

YENİ YÖNETİM

Ekleyen:Ergün OĞUZ
Ip Adresi:159.146.47.149
Yorum Tarihi:08.05.2012 20:07
YENİ YÖNETİM KURULUNUN ESTOKDERE HAYIRLI OLMASI DİLEĞİ İLE ESENYURT;TA TÜM TOKATLILARI BİR ARAYA GETİRMEYE ÇALIŞMAK TÜM HERKESİ KUCAKLAMAK AMACA İLE ÇAlIŞMA YAPILIRSA BAŞARILI OLMAMAMAK İÇİN HİÇ BİR SEBEP BULUNMAZ.YOLUMUZ AÇIK OLSUN
Logo
Bu sitede yer alan tüm materyaller www.yerelgaste.com' a aittir.Herhangi bir şekilde bu sitedeki bilgilerin kopyalanması,çalınması ,yayımlanması halinde www.yerelgaste.com yasal işlem başlatma hakkını gizli tutar.
Copyright 2011 - Yerel GASTE