Dr. Mustafa Melek CHP'den Beylikdüzü Belediye Başkan Aday Adayı oldu...

Beykent Üniversitesinin kurucularından Dr.Mustafa Melek CHP Beylikdüzü Belediye Başkanı Aday Adayı olduğunu açıkladı. Beylikdüzünün son iki yerel seçimde yanlış adaylar nedeniyle kaybedildiğini belirten Melek, Partimizin bir daha böylesi tuzaklara düşmemesini umut ediyoruz dedi.

Eklenme Tarihi: 19.08.2013 00:43

Bölgedeki CHP örgütlerinin en hareketli ilçesi olan Beylikdüzü’nde, Belediye Başkan Aday Adaylığı yarışına bir isim daha katıldı. Akademik kimliğinin yanı sıra “Sol” kimliğiyle de öne çıkan Beykent Üniversitesi’nin kurucularından Dr. Mustafa Melek, CHP’den Beylikdüzü Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Melek’e bu önemli gününde yoğun bir kalabalık destek verirken, toplantıya katılanlar salona sığmadı, ilçe örgütünün bulunduğu kat tamamen doldu.

Çevre ilçelerden çok sayıda CHP’linin de destek amaçlı katıldığı toplantıya ayrıca Melek’in aday adaylığı yarışındaki rakipleri Av. İbrahim Mendeşağu, İşadamı Seyfettin Başkan ve yakın bir zamanda aday adaylığını açıklaması beklenen CHP İstanbul eski İl Disiplin Kurulu Başkanı Av. Osman Gürcan Çelikkol da katıldı.

Eğitim sektöründe önemli çalışmalarıyla tanınan Dr. Mustafa Melek, halen Plato Eğitim Grubu’nda Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürütüyor. Melek, aralarında Beylikdüzü Belediyesi’nin de bulunduğu, 25 Belediyenin oluşturduğu Üç Göl Havzası Belediyeler Birliği projesinin geliştirilmesi ve uygulanmasında da görev almış bir isim.

“SOL KİMLİĞİ TEMSİLEN ADAYIM”

17 Ağustos cumartesi günü CHP Beylikdüzü İlçe Örgütü’nde düzenlediği basın toplantısı ile aday adaylığını açıklayan Dr. Mustafa Melek, bu kararı iki nedenden dolayı aldığını söyledi.

“Birincisi genel olarak ülkemizin, özelde ise Beylikdüzü’nün yaşamakta olduğu sorunların Türkiye’de yaşayan  her aydınına ve şahsıma yüklemiş olduğu derin sorumluluktur” diyen Dr. Melek, ikinci nedenin ise çok genç yaşlarda oluşan siyasi kimliği olduğunu söyledi. Melek, “Bu siyasi kimlik birçok siyasal pratikten ve yerel yönetim deneyiminden alnının akıyla çıkmıştır. Öte yandan, siyasi kimliğimizin ayrılmaz bir parçası olan eşitlik ve adalet arayışının, ancak gerçek bir sol duruşla karşılığını bulacağı inancındayım. Tam da bu sebeple, aday adaylığımı bu sol kimliği temsil etme iddiası ile ilan ediyorum” dedi.

GEZİ’YE SELAM YOLLAMAYI İHMAL ETMEDİ

AKP iktidarının elinde bulunan yerel yönetimler vasıtasıyla kentleri ve doğayı yağmaladığını ifade eden Mustafa Melek, Gezi Parkı Direnişçilerine de selam yolladı: “İstanbul’un orta yerindeki bir kamusal alanı yandaşlarına rant yaratmak için yok etmeye kalkan iktidara gençlerimiz ve halkımız Gezi direnişi ile dur demiştir.  Kibirli, küstah, otoriter, tahammülsüz, despot ve anti-demokrat AKP iktidarına karşı korku duvarını aşan, mücadelenin ve dayanışmanın en güzel örneklerini veren, zeki olduğu kadar muzip, ama aynı zamanda yurtsever ve cesur gençlerimizin başlattığı Gezi hareketini selamlıyorum.”

“TÜRKİYE’NİN SOL’A İHTİYACI VAR”

Türkiye’nin  sol ve sosyal demokrat bir iktidara her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğu bir dönemden geçtiğine vurgu yapan Dr. Melek, “ Çünkü ancak sol bir iktidar yoksullukla mücadele edebilir ve ülkeyi çağdaş bir düzeye taşıyabilir” ifadelerini kullandı.

“KARARLAR BİLİMİN IŞIĞINDA ALINACAK”

“Beylikdüzü’nde daha uygar, daha akılcı ve sağlıklı bir kentleşmeyi sağlamak; dürüst, verimli, üretken bir yönetim oluşturmak temel hedeflerimiz olacaktır” diyen Melek, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Ayrıca halkın bilgi edinme ve denetleme hakkını teslim etmek, çevresel değerleri korumak ve sahiplenmek, kente ilişkin kararları bilimsel şehircilik, estetik ve mimarlık kurallarıyla oluşturmak, kentlilerin, demokratik kitle örgütlerinin ve meslek odalarının kent geliştirme projelerine demokratik katkılarının yolunu açmak temel anlayışımız olacaktır”

“BİR DAHA AYNI TUZAĞA DÜŞMEYELİM”

CHP'nin, Beylikdüzü’nde anlamsız bir şekilde son iki yerel seçimde belediye başkanlığını kaybettiğini belirten Melek, “Bunun nedenlerini hepiniz biliyorsunuz. Cumhuriyet Halk Partisi ve Sosyal Demokrasinin evrensel ilkelerinden uzak politik tercihlerle adayların belirlenmesi anlamsız yenilgilerin nedeni olmuştur. Bu yanlış tercihlerin zararını hepimiz gördük, Beylikdüzü halkı gördü. Partimizin bir daha böylesi tuzaklara düşmemesini umut ediyoruz. Böylesi bir anlayışla yaşanacak aday belirleme süreci bölgemizde partimizi güçlendirecek ve yerel iktidara taşıyacaktır” şeklinde konuştu.

MUSTAFA MELEK KİMDİR?

1960 yılında Artvin’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Artvin’de tamamladı. Endüstriyel Sanatlar Yüksek Öğretmen Okulu ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne (1976-1980) bir süre devam ederek Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Eğitimi Bölümü’nden (1985) Lisans, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yönetim Organizasyon ve İşletme Politikası Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans (1995) ve Doktora (2002) derecesi aldı. 2006 yılında Yardımcı Doçent oldu.

Birçok özel öğretim kurumunda öğretmen, öğretim elemanı ve yöneticilik yaptı. Beykent Eğitim Vakfı’nın (BEV) kuruluşunda bulundu ve Vakfın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlendi. Bu vakıf tarafından 1997’de kurulan ve Beylikdüzü’nün gelişmesinde önemli bir işlevi bulunan Beykent Üniversitesi’nde Mütevelli Heyeti Başkan Vekilliği görevini yürüttü, aynı kurumda öğretim görevlisi ve yönetici olarak çalıştı. İstanbul Aydın Üniversitesi ve Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nda tam zamanlı öğretim üyesi ve yönetici, Bahçeşehir Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’nde kısmî zamanlı öğretim üyesi olarak çalıştı. Çeşitli sektörlerdeki ulusal ve yabancı firmalarda proje danışmanı, yönetim danışmanı, kalite güvence uzmanı, yeminli tercüman ve eğitim danışmanı olarak görev yaptı. Halen Plato Uluslararası adlı eğitim grubunun Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve aynı grubun Kırgızistan’da bulunan Uluslararası Plato Üniversitesi’nin Başkanı olarak çalışmaktadır. Eğitim ve öğrenci konaklama hizmetleri sektöründe faaliyet gösteren Educatek Eğitim Teknolojileri ve Hizmetleri Limited Şirketi’nin ortağı ve yönetim kurulu başkanıdır.

Birgün Gazetesi’nin kurucuları arasında yer aldı. Birgün ve Radikal gazetelerinde çoğunlukla eğitim politikaları üzerine çeşitli yazıları yayımlandı. Yönetim, organizasyon, eğitim yönetimi ve yabancı dil eğitimi konularında birçok yayını bulunmaktadır.

Aralarında Beylikdüzü Belediyesi’nin de bulunduğu 25 Belediyenin oluşturduğu Üç Göl Havzası Belediyeler Birliği ile Beykent Üniversitesi arasındaki işbirliği protokolü ve ilgili projelerinin geliştirilmesi ve uygulamalarında çalıştı. 2003 yılında Cumhuriyet Halk Partisine üye oldu ve Büyükçekmece İlçe Örgütünde başta eğitim olmak üzere çeşitli çalışmalar yürüttü. 2004 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Beylikdüzü Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. CHP Büyükçekmece İlçe Yönetim Kurulunda görev aldı. İşi nedeniyle bir dönem parti çalışmalarını Beykoz ilçesinde sürdürdü. CHP Beykoz İlçe Örgütünün Eğitim Komisyonunda yer alarak kapsamlı bir eğitim programı hazırladı ve uygulamaya koydu.

Türkiye Sinema ve Audiovisual Kültür Vakfı (TÜRSAK),  Dostluk ve Dayanışma Vakfı, Artvinliler Hizmet Vakfı, İngilizce Eğitim Derneği (İNGED) ve Türkiye Lojistik Araştırmaları ve Eğitimi Vakfı (TÜRLEV) ve ODTÜ Mezunlar Derneği üyesidir. 

İleri düzeyde İngilizce, temel düzeyde Rusça bilmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır

Eklenme Tarihi
Tarih: 19.08.2013 00:43
Okunma Sayısı
Yapılan Yorum Sayısı
Yorum: 2
Siz de yorum ekleyebilirsiniz
Siz de yorum ekleyin

Hocama başarılar dilerim...

Ekleyen:Emre Günhan
Ip Adresi:193.255.83.253
Yorum Tarihi:27.08.2013 15:25
Kendisinden ders aldığım için kendimi şanslı saydığım nadir hocalarımdan Mustafa Melek hocamın adaylığına çok sevindim. Dokunduğu yeri iyileştiren, güzelleştiren hocama bu yolda başarılar dilerim.

Mütahit Değil

Ekleyen:Şahap Önal
Ip Adresi:88.238.198.16
Yorum Tarihi:19.08.2013 10:03
Yıllıaraca sağ partililerin adayları Beylikdüzünü talan ettiler ranta çevirdiler Deprem riskinin en yüksek olduğu bölge beton yığınına dönüştürüldü.Ali Çebi Çebiler ve onlara yakın Mütahit zihniyetindeki sağ partililer hatta bugün onların uzantıları olan CHP li mütahit Başkan adaylarına Partililer dur demelidir.CHP sağ kökenli adaylar ataması sonucu kaç dönmedir CHP Beylik düzünde kaybediyor.Mustafa Melek MÜTAHİT DEĞİL gerçek bir sosyalist Akademisyen bilim adamı eğitimci hoca bütün partililer Mustafa Melekte birleşmeli .Hayırlı olsun sayın Hocam
Logo
Bu sitede yer alan tüm materyaller www.yerelgaste.com' a aittir.Herhangi bir şekilde bu sitedeki bilgilerin kopyalanması,çalınması ,yayımlanması halinde www.yerelgaste.com yasal işlem başlatma hakkını gizli tutar.
Copyright 2011 - Yerel GASTE