CHP'de yarış başladı, kim, nerede vitrine çıktı?

Cumhuriyet Halk Partisi istanbul il Başkanlığı, ilçe Belediye Başkan Aday Adaylarını açıkladı. Birinci Bölgede 87, ikinci Bölgede 76, Üçüncü Bölgede ise 66 isim Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Bölgemizde en çok aday adayı Avcılardan çıktı.

Eklenme Tarihi: 06.09.2013 23:24

CHP’nin yerel seçimler öncesi erkenden başlattığı Aday Adaylığı Başvuru süreci sona erdi. Aday Adayı olması beklenen isimlerin önemli bir çoğunluğu adaylaşırken, kimi isimlerin başvuru yapmaması dikkat çekti.

Bölgedeki 5 ilçenin CHP’li belediye başkanları, belediye başkan adaylığı için yeniden talep açtı. Üst üste dört dönemdir Büyükçekmece Belediye Başkanı olan Hasan Akgün, üst üste üç dönemdir Avcılar Belediye Başkanı olan Mustafa Değirmenci, iki dönemdir üst üste Bakırköy Belediye Başkanı olan Ateş Ünal Erzen, ilk dönemlerini geride bırakan Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara ve Silivri belediye Başkanı Özcan Işıklar yeniden belediye başkanı olabilmek için kolları sıvadılar. Bu beş isme, parti içinden rakipler de çıktı.

BÜYÜKÇEKMECE

Büyükçekmece’de Hasan Akgün’ün yanı sıra İl Genel Meclisi Üyesi Mehtap Tazegül, Dr. Ercan Tekdemir ve Belediye Meclisi Üyesi Erkan Koçali de aday adayı oldu.

AVCILAR

Avcılar’da Mustafa Değirmenci’nin rakibi ise bir hayli fazla.  Değirmenci, aday olabilmek için Nadir Aras, Orhan Duran, Cafer Çınar, Erhan Bozan, Kenan Tınastepe, Handan Toprak, Gazeteci Mustafa Küpeli, Necdet Ayayadın, Seher Okşar, Ufuk Özdündar ve Ali Özyurt ile yarışacak.

BAKIRKÖY

Ateş Ünal Erzen’in Bakırköy’deki rakipleri ise Ali Fatinoğlu, Oğul Aktuna, Özen Güven, Selahattin Görkey, Selçuk Biber ve Ziya Disanlı.

ÇATALCA

Çatalca’nın eğitimci Başkanı Cem Kara’ya iki rakip çıktı; Engin Akman ve Ayhan Otlatıcı. İl Başkanlığı’nın yolladığı listede Ayhan Otlatıcı ismi yer almadı, Otlatıcı Devlet Memuru olduğu için yasal süreyi bekliyor.

SİLİVRİ

Silivri’de mevcut Başkan Özcan Işıklar’ın güçlü rakipleri var. Işıklar, yeniden belediye başkan adayı olabilmek için, daha önce üç dönem Silivri Belediye Başkanlığı yapan Selami Değirmenci, Abdullah Yıldırım ve Hüseyin Şahin ile yarışacak.

BEYLİKDÜZÜ

Avcılar’dan sonra bölgenin en çok aday adayı çıkartan ikinci ilçesi Beylikdüzü oldu. Birbirinden güçlü isimlerin sahne aldığı buradaki aday adaylığı yarışı Av. Osman Gürcan Çelikkol, Av. İbrahim Mendeşağu, Dr. Mustafa Melek, Ekrem İmamoğlu, Seyfettin Başkan, Muharrem Alpaslan, Yücel Aslıoğlu, Şeref Albeniz, Hüseyin Demirkaya ve Mehmet Çoban arasında geçecek.

ESENYURT

Esenyurt’ta Aday Adayı olmasına kesin gözüyle bakılan ilçenin Kurucu Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan, beklentilerin aksine aday adaylığı başvurusunda bulunmadı. AKP’li Necmi Kadıoğlu’nun iki dönemdir yönettiği Esenyurt’ta, eski İlçe Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Eczacı Hakan Ataklı ve Eyüp Cem Kantar Aday Adaylığı için öne çıkan isimler oldu.

BAŞAKŞEHİR

Başlarda iki ismin öne çıktığı Başakşehir’deki aday adaylığı yarışına, başvuru tarihinin son gününde üç yeni isim daha katıldı. Eski İlçe Başkanı Özgür Karabat ve Şehir Plancısı İsmail Çiçin’in ardından Makine Yüksek Mühendisi Ahmet Fethi Oral, Kadın Kolları eski Başkanı Leyla Yılmaz ve Şefik Ok yarışın diğer isimleri oldu.

KÜÇÜKÇEKMECE

Yine AKP tarafından yönetilen Küçükçekmece’de aday adaylığı yarışı altı isim arasında geçecek. Eski İlçe Başkanı Kemal Çebi, Küçükçekmece Belediyesi Meclis Üyesi Oruç Oymak, İl Genel Meclisi Üyesi Gökhan Gümüşdağ, Gürkan Canol, Sezai Aynalı ve Fatih Üstünbaş, CHP’nin Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı olmak için ter dökecekler.

 

Eklenme Tarihi
Tarih: 06.09.2013 23:24
Okunma Sayısı
Yapılan Yorum Sayısı
Yorum: 1
Siz de yorum ekleyebilirsiniz
Siz de yorum ekleyin

CHP Emekçisi

Ekleyen:Mehmet Gündüz
Ip Adresi:78.191.80.203
Yorum Tarihi:02.10.2013 18:57
Chp Avcılar'da Handan Toprak'la, Küçükçekmece'de de Fatih Üstünbaş'la kazanacaktır.
Logo
Bu sitede yer alan tüm materyaller www.yerelgaste.com' a aittir.Herhangi bir şekilde bu sitedeki bilgilerin kopyalanması,çalınması ,yayımlanması halinde www.yerelgaste.com yasal işlem başlatma hakkını gizli tutar.
Copyright 2011 - Yerel GASTE