Esenyurt BDP’ye silahlı saldırı!

BDP Esenyurt ilçe binasına dün akşam saatlerinde 8-10 kişilik bir grup tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, polise haber verilmesine rağmen önlem alınmadığı öğrenildi.

Eklenme Tarihi: 23.04.2012 11:37

BDP Esenyurt İlçe binası dün saat 17.00 sıralarında 8-10 kişilik bir grubun silahlı saldırısına uğradı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, BDP Esenyurt İlçe Eşbaşkanı Kudret Gülün, saldıran kişileri tanıdıklarını söyledi. Gülün, saldırıyı gerçekleştiren grubun, olaydan önce de Merkez Mahallesi’ndeki Osmanlı Parkı’nda 2 BDP üyesini darp ederek yaraladığını bildirdi. Saldırının duyulmasıyla birlikte çok sayıda partili ilçe binasına akın ederken, emniyet güçleri de saldırıyla ilgili soruşturma başlattı.

Olayın ardından ilçe binası önünde basın açıklaması yapan BDP İlçe Başkanı Kudret Gülün, saldırıyı gerçekleştiren grubu “Çete” olarak niteledi. Çok sayıda partilinin katıldığı basın açıklamasına BDP Parti Meclisi Üyesi Şaban Roşan Işıktaş, BDP İl yöneticileri Burhaneddin Büdüş, Hülya Aydoğdu ve Erkan Taş da katıldı.

Saldırıyı gerçekleştiren grubun, aynı gün sabah saatlerinde Merkez Mahallesi’nde parti üyelerine ve vatandaşlara silahla ateş açtığını ve iki partiliyi darp ettiğini belirten Kudret Gülün, olayın polise bildirilmesine karşın aynı kişilerin, birkaç saat sonra elini kolunu sallayarak BDP’ye silahlı saldırı düzenlediğine dikkat çekti.

Uyuşturucuya karşı verdikleri mücadeleden vazgeçmeyeceklerinin altını çizen Gülün, şunları söyledi:

“Bugün ilçe binamız silahlı bir çetenin saldırısına uğradı. İki gün önce bu çetenin, bazı parti üyelerimizi esrar ve uyuşturucu kullanmaya zorladıkları ve tehdit ettikleri yönünde şikayetler aldık. Bugün bu çetevari grup Osmanlı Parkı’nı basıp “Buranın kabadayısı biziz, mahallede bizim sözümüz geçer, biz istediğimizi yaparız” şeklinde sözlerle orada bulunan insanlara silahla ateş açıyorlar. Bunun üzerine o mahallede oturan iki üyemiz bunlarla konuşmak istiyor, ama bu çete üyeleri o iki üyemizi feci şekilde dövüyorlar, bir arkadaşımızın dişleri kırılıyor, diğerinin de yüzü gözü yara bere içinde. Tüm bunları bir kişinin öncülüğünde 10-15 kişi yapıyor.

 

MÜCADELEMİZ SÜRECEK

BDP örgütü olarak, bu çetevari grupların çocukları ve gençlerimizi uyuşturucuya alıştırmalarına karşı her zaman demokratik alanda mücadele ettik bundan sonra da etmeye devam edeceğiz. Gerekirse ev ev sokak sokak gezerek halkımızı çocuklarımızı ve gençlerimizi tehdit eden uyuşturucuya ve bu çeteler karşı bilgilendireceğiz. Bu konuda hem halkımızın hem de polisin duyarlı olmasını bekliyoruz.

 

EMNİYET YETERLİ ÖNLEMİ ALMADI

Biz bu olayın ardından emniyetin duyarlı olmasını bekliyoruz. Çünkü bu olay yaklaşık 3-4 gündür emniyete intikal etmiş durumda, ancak biz emniyetin yeterli önlemi almadığını düşünüyoruz. Bu insanlar sabah parkı basıp insanları tehdit ettikten iki saat sonra ilçemize silahlı saldırı yapabiliyorsa bu emniyetin iyi bir çalışma yürütmediğini gösterir.”

 

BUGÜN OSMANLI PARKI’NDA BASIN AÇIKLAMASI VAR

BDP önünde toplanan kalabalık, basın açıklamasının ardından “Çeteler halka hesap verecek” ve “Baskılar bizi yıldıramaz” şeklinde sloganlar attı. Bu arada, bugün saat 16.00’da BDP ve HDK tarafından iki partilinin darp edildiği Osmanlı Parkı’nda bir basın açıklaması daha yapılacağı bildirildi.

 

 

Eklenme Tarihi
Tarih: 23.04.2012 11:37
Okunma Sayısı
Yapılan Yorum Sayısı
Yorum: 0
Siz de yorum ekleyebilirsiniz
Siz de yorum ekleyin
Logo
Bu sitede yer alan tüm materyaller www.yerelgaste.com' a aittir.Herhangi bir şekilde bu sitedeki bilgilerin kopyalanması,çalınması ,yayımlanması halinde www.yerelgaste.com yasal işlem başlatma hakkını gizli tutar.
Copyright 2011 - Yerel GASTE