CHP Esenyurt İlçe Örgütü’nün belediye başkan ve meclis üyesi aday adayları için düzenlediği toplantıda konuşan Esenyurt Belediye Başkan Aday Adayı Taner Uluğ, 15 yıl sonra CHP’nin Esenyurt’ta iktidar olacağını söyledi. Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Uluğ, başarının ancak bu yolla geleceğinin altını çizdi.

Uluğ konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Partililerimizin gözlerinde net bir şekilde görülen heyecan ve tüm salona yayılan sinerji de gösteriyor ki; 15 yılın ardından Esenyurt’ta CHP iktidarının ayak sesleri adım adım yaklaşıyor. 1 Nisan sabahına şakayla değil büyük bir gerçekle; Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarıyla uyanacağımıza inancım ve kanaatim tamdır.

İl Başkanımızın da, ilçe başkanımızın da zaman zaman kullandığı ortak bir dil var; “Parti içinde bizler birbirimize asla rakip olmamalıyız.” Bizim rakibimiz şu anda iktidarda bulunan iktidar sahipleridir. Biz birbirimize rakip olamayız, böyle bir şansımız yok, böyle bir lüksümüz yok! Bu anlayışı tabanımıza yaymalıyız ve başarıya gidecek yolu buradan birlik ve beraberlik içerisinde tesis etmeliyiz. Aksini düşünmek birilerinin ekmeğine yağ sürecektir. Yeniden 89 ruhunu yakalayarak, il başkanımızın da dediği gibi “yerelden geldiler yerelden gidecekler” sloganını içselleştirerek var gücümüzle çalışmak zorundayız.”